10.09. Walny-Teatr

Niedziela 10.09.2017 godz. 17.00 Kościół Św. Trójcy

Teatr Adama Walnego (Polska) Spektakl „Gould Wariacje”

Walny Teatr powstał w 1999 roku w Gdańsku z inicjatywy Adama Walnego, snycerza, lalkarza i reżysera, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie. Początkowo siedzibę miał przy Centrum Edukacji Teatralnej, potem teatr wyruszył w podróż, która trwa do dziś. Adam Walny w swoich pracach odwołuje się do dawnej tradycji wędrownych komediantów, prestidigitatorów i kuglarzy i łączy tę tradycję ze współczesnymi poszukiwaniami w granicach szeroko rozumianego Teatru Przedmiotu znanego na całym świecie jako Visual Theater.

Adam Walny jest autorem takich widowisk jak "Kuglarz i Śmierć", "Motyl","Genesis", "O Jednym Takim, co nie lubił Siebie", "Misterium", "Dziadek","Hamlet", "Szekspir - made in Poland", "Opus Hamlet", "Don Kichote", "Noe" i ostatnio "Gould - Wariacje" z którymi podróżuje po festiwalach w kraju i za granicami zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. ) Szeczegóły na www.walnyteatr.pl)

W teatrach repertuarowych pracuje sporadycznie, znane są jego scenografie do spektakli "Mikrokosmos" Białostockiego Teatru Lalek, "Janosik" Warszawskiego Teatru Lalka", "Prometeusz" Gliwickiego Teatru Muzycznego, oraz reżyserie w Teatrze Nowym w Łodzi "Przygody Barona Munchausena" w teatrze Nowym w Łodzi, "Szwejk" w Teatrze im. Solskiego w Krakowie oraz "Don Kichote" w teatrze Lalka w Warszawie. Jest założycielem Instytutu Teatru Przedmiotu, który prowadzi rozliczne prace warsztatowe i badawcze dotyczące języka teatru przedmiotu oraz jego performatywnych możliwości.